СОН НА СЕКОЈА ЖЕНА: Маска од која ЛУДО ќе расте косата

Се што ви е потребно за прекрасна коса го имате во вашата кујна. Ова се два едноставни рецепти за маска која ќе ја закрепне вашата коса, ќе го поттикне нејзиниот раст, и ќе и обезбеди сјај.

МАСКА ЗА КОСА ОД БАНАНА

Loading...

2 банани (изгмечени)

1 жолчка од јајце (сирово)

1 лажица сок од лимон.

Сите состојки добро измешајте ги. Смесата нанесете ја на косата, па замотајте ја главата со пластична кеса и крпа. Оставете да делува 30-40 минути, па исплакнете и измијте со благ шампон.

МАСКА ЗА КОСА ОД ПОРТОКАЛ

1 филџан сок од портокал

1 филџан јогурт

Измешајте ги состојките, а смесата нанесете ја на косата. Замотајте ја главата со пластична кеса и крпа. Оставете да делува 30-40 минути, па темелно исплакнете.

Loading...