Дома Тагови колку квасец оди на 1 кг брашно

Таг: колку квасец оди на 1 кг брашно

СОВЕТ ОД ЕКСПЕРТ ЗА МЕСЕЊЕ ТЕСТО: Еве точно колку квасец се...

Нема ништо поубаво од мирисот на свежо печен домашен леб, со крцкава кора и мека средина. Но, за да јадеме вкусен леб, прво треба...