Дома Тагови колач со кокос

Таг: колач со кокос

Баунти торта за 10 минути со неодолив вкус

I РЕЦЕПТ - Фотографија и рецепт на Мартина Христовска. Торта со кокос со неодолив вкус готова за многу кратко време. Потребни состојки за кора:...

Рафаело торта за која не ви е потребна рерна, а се...

Како се прави Рафаело торта која не се пече. Пробајте супер е, готова е за 15 минути. Рецептот и видео презентацијата е на Силвана...

Едноставните колачи се најдобри – еден обичен, брзински со кокос, се...

Фото и рецепт: Марина Мишкиќ – Едноставен колач со кокос. Видео презентација на Наташа Пралица. Кокос коцките се сврстени во брзински рецепти, бидејќи целиот колач...

Колач со кокос како “Брзи Гонзалес” готов е за 5 минути,...

Овој колач навистина брзо се приготвува, не е потребна голема умешност: само се мешаат состојките и смесата се излева и се пече. Состојките се мерат...

ЦРНО-БЕЛИ КОКОС КОЦКИ – прелесно се прават, меки и сочни, многу...

Фото и рецепт: Марија Петровиќ Колач во три бои, едноставна подготовка, а ефектот е голем. Потребни состојки: 4 јајца 200 г шеќер 100 мл масло 100 мл јогурт 240 г брашно 1...

Колач со праски и кокос – едноставен, лесен и многу вкусен

Овој лесен колач идеален е за топлите денови, но исто така е одличен и за ладни денови покрај шолја чај. Останува свеж и мек...

Чоко-кокос фантазија за само 10 минути – не ви се потребни...

Ова е еден вид “Баунти” колач кој многу едноставно се приготвува. Со одличен вкус за сите љубители на кокосот! Не ви е потребен ниту миксер,...

Рецепт за превкусен колач со кокос и гриз – едноставен и...

Рецепт за многу вкусен колач со кокос и гриз. Сите потребни намирници се евтини, па сигурно често ќе го приготвувате. Од другите колачи со...

Баунти штангли, колач со многу кокос, за сите љубители на овој...

Фото и рецепт: Маја Потребни состојки: 300 г брашно 150 г шеќер 100 г маргарин/путер 2 жолчки 1 лажица какао ½ прашок за печиво малку кисела павлака или млеко За прв фил: 6 белки 150...

Колач со кокос, без јаца, многу е сочен и вкусен, а...

Фото и рецепт: Агица Сочен колач со кокос, без јајца, без путер, дури ни миксер не треба! Рецептот го пронајдов на интернет, а она што најмногу...