Дома Тагови ќофтиња во бешамел сос

Таг: ќофтиња во бешамел сос

Денешниот ручек беше толку вкусен што ми побараа утре пак да...

Многу вкусно и сочно јадење! Потребни состојки: 500 г пилешко бело месо или мелено месо по ваш вкус 2 мали изрендани тиквички 3 млади кромитчиња 4 лажички ситно сечкан...

Едноставно прекрасно: ќофтиња во специјален сос

Ако сакате да ги восхитите вашите домашни со некое ново јадење, тогаш пробајте ги овие ќофтиња. Ако веќе сте ги правеле, тогаш повторете ги,...