Дома Тагови кашлица

Таг: кашлица

СПАС ЗА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Домашен чај за респираторни заболувања, лек за...

Кога станува збор за лекување на респираторни проблеми, му нема рамен и се набројува меѓу најдобрите билки кои помагаат да се исчистат белите дробови...

Овој сируп спречува кашлица како шега веќе од првиот ден на...

За домашниот сируп приготвен од мајчина душица и ѓумбир, велат дека ја лекува кашлицата како од шега. Овој рецепт се споделува од човек на...

СИРУП ОД ПИВО – ја смирува кашлицата а делува уште истиот...

Овој сируп е познат кај народот уште многу одамна а се применува за смирување на кашлицата, бидејќи делува брзо и ефикасно уште истиот ден....

Поради кашлицата не можела да спие и ја будела ќерка си...

Фотографија и рецепт на Коцовиќ Маријана. Сакам со вас да го споделам овој лек кој многу здрав и ефикасен, делува веднаш за неколку дена!...

Лек за бели дробови со испрана маст, за еден ден кашлицата...

Без разлика дали ја користите во исхраната или не, свинската маст е една лековита намирница која уште многу одамна се користи во лековити цели....

Искуство: После 7 дена се повлече бронхопневмонијата со овој лек, а...

I РЕЦЕПТ Лек за чистење на белите дробови кој помага за бронхит, пневмонија и други воспалителни болести на белите дробови. Откако за првпат го објавивме...

Најпознатиот лек за кашлица помага уште кај 5 проблеми, а најважно...

Кога станува збор за кашлица и болки во грлото, кај народот е најпознатиот лек за овие тегоби, а кој се приготвува од коренот на...

Домашен сируп кој ефикасно ја смирува кашлицата после првото пробување –...

,,Порано речиси секој втор месец бев со сумамед, а после овој сируп веќе не кашлам, ефект има веднаш по првиот ден”. ,,Овој сируп за...

Рецепт за болни бели дробови кој проверено помага

Облогата од зелка помага кај сите видови кашлица. Доколку имате проблем со чести респираторни инфекции, имате астма, бронхитис или воспаление на бели дробови, облогата...

Д-р Самарџиоска: Чајот од босилек може да ја смири кашлицата, но...

Пишува: д-р Моника Самарџиоска Со честите температурни разлики, кои понекогаш одат и до 10 Целзиусови степени во текот на денот, доаѓаат и честите респираторни инфекции...