Дома Тагови кашлица

Таг: кашлица

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КАШЛИЦА: По една лажица трипати дневно, за три...

„Драги пријатели, се надевам дека со овој природен лек ќе ви биде подобро, но во секој случај не го заобиколувајте ниту својот лекар“, вели...

ДОМАШЕН ЛЕК СО ЛОКУМ И МЕНТОЛ: За исфрлање на секрет од...

Во периоди кога се менуваат временските пригоди и се зголемуваат инфекциите, имунитетот опаѓа, па организмот често е цел на вирусни и бактериски на-пади кои...

ЕФИКАСЕН ПРИРОДЕН ЛЕК: За упорна и долготрајна кашлица

После пpeлежан грип или вироза, честопати се случува да остане долготрајната кашлица. Овој проблем најдобро е да се peши со природни препарати. Една билка...

ОДЛИЧЕН ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА КАШЛИЦА: Сируп од смокви и мед

Денес ќе дознаете како сами да си направите природен сируп од смокви кој претставува природен лек за кашлица, б олно грло и опстипација. Иако...

ПРИРОДЕН ЛЕК ОД БАНАНИ: За упорна кашлица, болки во грло и...

Здраво на сите, сакам да ви покажам како сами можете да си приготвите еден одличен лековит сируп од природни состојки. Мене и на моето...

РЕЦЕПТОТ НА БАБА МИ ЛЕКУВА КАШЛИЦА КАКО ОД ШЕГА: Ја исфрла...

Овој природен напиток можеби е најсилниот сојузник во лекувањето на настинките во текот на есенските месеци. Кога некој ќе се разболи дома кај нас,...

ОВАА ЗИМА ДА НЕ ЗАКАШЛАТЕ: Ефикасен сируп за прочистување на белите...

Ловоровите листови се користат за приготвување на сируп кој го чисти респираторниот систем, ја смиpyва кашлицата и помага кај грлоболки и бронхитис. Листовите на...

Една главица кромид и две чешниња лук – никогаш не заборавајте...

Некои го нарекуваат и „домашно чудо“ - природен лек кога станува збор за кашлица, настинка, воспалени бронхии, но и за зајакнување на имунитетот. Овој...

Ова е лекот кој најмногу ми помогна кога имав бронхопневмонија проследена...

За читателите на НМД.мк нашата драга Марија Лазарова го сподели природниот лек кој најмногу и помогнал кога била болна од бронхопневмонија, проследена со опструктивна...

Најдобриот природен лек за бронхопневмонија, според читателите на НМД, за 7...

Лек за чистење на белите дробови кој помага за бронхит, пневмонија и други воспалителни болести на белите дробови. Откако за првпат го објавивме овој...