Дома Тагови кашлица

Таг: кашлица

Не го фрлајте кочанот од пченка, може да се искористи за...

Сите знаете што е ова на сликата. Има разни називи: кочан, клас, кучен... дополнете. Порано, во долгите зимски ноќи, луѓето ја ронеле пченката, а овие...

Лек за исфрлање на секретот од белите дробови и синусите! За...

Секој период е ризичен за луѓето со ослабен имунитет, хронична слабост на белите дробови, децата, старите, пушачите... Затоа, превземете некои чекори за зајакнување на имунитетот,...

Утрово им направив на баба ми и свекрва ми: Проверено, кашлицата...

Проверено. Упорната кашлица и бронхитот исчезнуваат како со рака однесени. Истиот ден штом почнете да го користите златниот мед ќе почувствувате олеснување. За разлика...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....

Лековито вино со смокви за кашлица и други тегоби (камен во...

Уште од античко време е познато лаксативното дејство на свежата и сувата смоква. И денес се употребува како најприроден лаксатив кој не остава никакви...

Сируп од негро бонбони за смирување на кашлица кај деца

Би сакала и јас да споделам за НМД.мк еден рецепт што го прочитав на интернет, го направив и на ќерка ми многу и се...

Не ми се веруваше, ама морав да пробам-кашлицата преку ноќ исчезна...

Здраво, сакам да споделам со читателите на НМД.мк еден неверојатен метод за лекување на кашлица. Барем за мене беше неверојатен од почетокот...Сè додека не...

Делува веднаш, а брзо се прави: најдобриот лек против кашлица!

Ова е најбрзиот делотворен напиток кој ја смирува кашлицата за само неколку часа. Негова главна состојка е ловорот кој на сирупот му дава посебен вкус...

Како со рака однесена: најефикасниот природен лек за детска кашлица

Лековитиот крем од банана е одлично средство против кашлица чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорна кашлица и бронхитис. Особено е делотворен кај...

Најдобриот природен сируп за болно грло и кашлица – делува како...

Потребни состојки: Мед Цитруси: лимон, портокал, лимета, клементина (по можност непрскани) Зачини: ѓумбир, кардамом, каранфилче Билка: мента, рузмарин Постапка: 1.Теглата стерилизирајте ја. 2.Цитрусите измијте ги добро и исечете ги на тркалца. 3.Ѓумбирот...