Дома Тагови кашест сок од јагоди

Таг: кашест сок од јагоди

Фантастичен кашест сок од јагоди наменет за деца, здрав, полн со...

Направете го, превкусен сок! Потребни состојки: 1 кг јагоди 100 г кафеав шеќер 1 лимон 1,5 вода +- (зависни од јагодите) Блендер Постапка: Јагодите убаво се мијат и се чистат, па се...