Дома Тагови карфиол

Таг: карфиол

Запечен КАРФИОЛ во рерна – се топи во уста!

Потребни состојки: 1 карфиол со средна величина или 2 помали Презла Зачинска сол или вегета, сол по избор Црвен пипер, црн пипер по вкус 1-2 јајца (во зависност од...

Овие намирници јадете ги почесто – изобилуваат со витамин Ц!

Кога ни е потребен стабилен извор на витамин Ц од природата, редовно посегнуваме по цитрусите, а особено по потрокалите. Овој плод навистина е добар...