Дома Тагови камен

Таг: камен

Ефикасен лек со ЛУК за чистење на АРТЕРИИТЕ после кој НЕ...

Комбинацијата од овие супер-здрави намирници има одлични ефекти за здравјето на целото тело. Потребни состојки:  4 лимони со кора (обидете се да набавите органиски) 4 големи главици...

Најдобриот народен лек за камен во бубрег

Виталните функции на бубрегот може да бидат оштетени од повеќе причини. Бубрежниот песок и камчиња се најчестите причини за пореметување на функцијата на бубрезите,...

Многу важна информација: Ракот никогаш не е прва болест, пред тоа...

Кинеската медицина покажува дека пред појава на ракот на дебело црево во нашиот организам се јавува камен во жолчка, кој претскажува дека ризикот за...

Рецептот на чичко Стојан: Како го исфрлив каменот од бубрег за...

Моето име е Стојан. Мојот другар Зоран, ми се пожали дека има проблем со камен во бубрег и решив да му помогнам и да...

Еден од најдобрите рецепти за ТОПЕЊЕ на камен во бубрег

Бубрезите се витални органи и многу е важно да ги сочуваме здрави. Бидејќи нивната работа е чистење на телото од токсини и вишокот на...

Знаци кои јасно укажуваат дека внесувате премногу сол

Натриумот е од суштинско значење за здравјето на човекот. Овој минерал помага во регулација на течности, одржување и стимулирање на нервните импулси за мускулни...

Лек за топење на камења во бубрезите и жолчката

Еден заеднички проблем во нашите краеви претставува песокот или каменот во бубрезите или жолчката. Проблемот најчесто е предизвикан од вода и храна. Во обид да...

Со трупка против камен во жолчката

Трупката (Raphanus sativus-Cruciferae) е градинесто растение со подземен плод кој е тркалезен и со темна или светла надворешна кора. ​ Содржи: калиум, натриум, магнезиум, витамини, непросин,...