Дома Тагови јогурт погача

Таг: јогурт погача

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Брзо се прави, не се чека да...

Зар има нешто поубаво од тоа кога куќата ќе замириса на врела домашна погача, тазе испечена, мека, вкусна и топличка. А уште подобро е...

Ја правев трипати во изминатава недела: Сочна погача која е полнета...

Вкусна погача, мека како душа, ја правев трипати во изминатата недела. Полнета погача на посебен начин, многу сочна. Децата многу ја сакаат и цело...

БРЗА И ЛЕСНА ПОГАЧА КАКО ПАМУК – Додека се пече, цела...

Ќе ви претставиме два рецепти за погачи меки како памук кои изминативе години беа фаворитни за читателите на НМД. Некоја од нив можеби веќе...

Кралска погача, многу едноставна и вкусна, а мека како душа –...

I Рецепт: Погача со лук и магдонос, многу е вкусна и мека, а се подготвува за час Оваа вкусна погача со неодолив вкус на лук...

Јогурт погача на кој никој не може да и одолее –...

Најубавата и најлесната погача која ќе ве освови веднаш, по првиот залак! Погачата е мека како душа и многу едноставна за приготвување, особено за...

Плетена погача: кога ви идат гости и ви треба нешто брзо,...

Станува збор за навистина преубава погача и за вкус и за изглед. Ја направив додека бевме во викендицата, имавме гости за ручек. Замесив тесто...

Мека погача со јогурт: нема пекарница која прави вака добар леб

Потребни состојки: 1 кг брашно 1/2 прашок за печиво 1 лажичка сол 40 г квасец 1 чаша јогурт 2 чаши млеко масло за премачкување 1 јајце за премачкување Постапката погледнете ја во видеото: https://youtu.be/KRvRC7TqDJE

Јогурт погача – целата куќа мириса убаво додека се пече

Погачата е мека како душа и многу едноставна за приготвување, особено за млади домаќинки. Потребни состојки: 2 јајца, 1 јогурт во чаша, 50 г квасец, 200 мл вода, 2 лажички...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"