Мека погача со јогурт: нема пекарница која прави вака добар леб

Потребни состојки:

1 кг брашно

1/2 прашок за печиво

1 лажичка сол

Loading...

40 г квасец

1 чаша јогурт

2 чаши млеко

масло за премачкување

1 јајце за премачкување

Постапката погледнете ја во видеото:

Loading...