Дома Тагови јаболка

Таг: јаболка

Kолач со јаболко: Вкусен, а се прави од најевтини состојки

Неодолив вкус, се прави за миг, а секогаш ќе барате парче повеќе! Потребни состојки: 4 јајца 100 гр ореви 100 гр гриз 50 мл масло 100 гр шеќер 2 јаболка 1 ванилин...

Чоколаден колач – превкусен, а се прави од најевтини состојки!

Овој колач се приготвува за многу кратко време и постојат повеќе варијанти. Уште е познат и под името: БРЗ КОЛАЧ ОД ГРИЗ и се’ помалку. Кога...

Како да ги заробите витамините во туршијата – ова е вистинската...

Без готвење и конзервански, старата добра туршија чува изобилство од витамини и други состојки, па здравиот зеленчук и овошје може да се јаде во...

Пред секој оброк јадете јаболко – ќе ги стопите масните наслаги!

Јаболкото е овошје чии корисни и здрави својства ги потценуваме и често забораваме. Јаболкото е особено познато по тоа што ги штити забите и...

Англиска пита со јаболка

ПОТРЕБНО: За тесто: Габичките на стопала и нокти: како можете да се избавите од неа! Како да ја зголемите големината на градите за два броја! Колку поголем –...