Дома Тагови излеана пита

Таг: излеана пита

БРЗА ПИТА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Се меша, се излева и...

Солено печиво со спанаќ, брзо се приготвува а вкусот му е фантастичен! Може да се приготвува за појадок или вечера, а може да го...

ВКУСНО ЧУДО КОЕ ЧЕСТО ЌЕ ГО ПРАВИТЕ: Брза пита со сирење...

За овој рецепт потребни ви се само 5 минути за да ги измешате состојките. Она по што се разликува од другите слични излеани пити...

Специјалитет кој секој може да го направи: БРЗА ПИТА СО СИРЕЊЕ...

Ова е еден вид „тиропита“, бидејќи се приготвува со сирење („тири“ на грчки значи сирење), но не содржи кори. Сите состојки се матат, а...

Брзината на подготовката ја споредуваат со молња: Три чаши и 5...

Оваа многу вкусна пита-погача на сите им успева, бидејќи многу лесно се приготвува. Толку брзо се прави што веќе доби и прекар „молња-погача“. А...

Брза пита со рендан компир – ќе стане вашиот омилен специјалитет

Оваа пита е многу популарна во некои краишта и често се наоѓа на трпезите. Има повеќе варијанти за нејзино приготвување, а ние ќе ви...

БУРЕК СО МЕСО, БЕЗ КОРИ: Многу едноставно, а нешто посебно и...

Вака приготвениот бурек или пита, како сакате наречете, многу е вкусен и што е најважно многу брзо и лесно се приготвува. Можете да го...

ХИТ ПИТА: Пита со сирење и компири, за секаква пригода

I РЕЦЕПТ – Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и компир е одлична идеја за брза вечера или...

ПИТА ОД ТИКВИЧКИ: Многу брза вечера

I РЕЦЕПТ: ПИТА ОД ТИКВИЧКИ – одлична за брза вечера со чаша јогурт. За многу кратко време на своите најмили ќе можете да им послужите...

Пита готова додека да трепнеш – брза пита со сирење и...

Рецепт и видео презентација на Тања од My Kitchen Tanja - Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и...

Брзи излеани пити, 6 рецепти, вкусни јадења – мешај, излеј и...

I РЕЦЕПТ - Брза излеана пита со сирење – стар рецепт од нашето детство – мешај, излеј, испечи. Рецепт и видео на Бригита Хусиќ...