Дома Тагови излеана пита

Таг: излеана пита

ХИТ ПИТА: Пита со сирење и компири, за секаква пригода

I РЕЦЕПТ – Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и компир е одлична идеја за брза вечера или...

ПИТА ОД ТИКВИЧКИ: Многу брза вечера

I РЕЦЕПТ: ПИТА ОД ТИКВИЧКИ – одлична за брза вечера со чаша јогурт. За многу кратко време на своите најмили ќе можете да им послужите...

Пита готова додека да трепнеш – брза пита со сирење и...

Рецепт и видео презентација на Тања од My Kitchen Tanja - Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и...

Брзи излеани пити, 6 рецепти, вкусни јадења – мешај, излеј и...

I РЕЦЕПТ - Брза излеана пита со сирење – стар рецепт од нашето детство – мешај, излеј, испечи. Рецепт и видео на Бригита Хусиќ...

Брза излеана пита со месо, измати, излеј и испечи, идеална кога...

Рецепт за брза пита со месо без кори, идеална за појадок, ручек или вечера, брза и едноставна подготовка. Рецептот и видео презентацијата е на...

Мрзлива брза пита со блитва – многу вкусна и здрава, а...

Многу вкусна и здрава пита, за кратко време е готова. Јас ја правев со блитва, а може и со спанаќ, зелје...може да се додаде...

Брзо и евтино – оваа излеана пита со тиквички ќе ја...

Здраво драги мои. Оваа едноставна пита кога еднаш ќе ја пробате, ќе ја правите 100 пати. Неверојатно е мека, сочна и вкусна со шолја...