Дома Тагови излеана пита

Таг: излеана пита

ЦАРСКА ПИТА МЕКА КАКО ДУША: Преубав рецепт, секој го бара

Рецепт на Јелена Петровиќ. Преубав рецепт за царска пита која излегува мека како душа, а толку вкусна и мирисна што никој не може да...

„Само прелијте го ова преку компирот и ќе добиете вкусна вечера...

Оваа пита е мека како душа, а се прави многу брзо и доста едноставно. Се користат евтини состојки и секој може да си дозволи...

САМО ИЗМЕШАЈТЕ И ИСПЕЧЕТЕ: Шпанска пита за 20 минути

Шарена, интересна и со многу пријатен вкус, брзо се приготвува, кога и да ви се пријаде само изматете и испечете. Јас ја правам и...

ВКУСНО ЧУДО КОЕ ЧЕСТО ЌЕ ГО ПРАВИТЕ: Брза пита со сирење...

За овој рецепт не ви е потребен ниту миксер, ниту блендер, а сите потребни состојки ги мешате со наједноставна виљушка. Потребни ви се само...

Вкусно јадење со компир од рерна прелиено со павлака и лукче...

Рецепт на Ивана. Ова е старо балканско јадење кое во некои места се нарекува „Кукљуша“. Многу е едноставно и евтино, се приготвува брзо, заситно...

Многу брза излеана пита со спанаќ, вкусна и здрава, може да...

Ова е од оние пити кои можете секој ден да ги јадете без грижа на совест, бидејќи многу е здрава. Се приготвува многу брзо...

ЕВТИН, А МНОГУ ВКУСЕН РУЧЕК БЕЗ МЕСО: Ако имате 3 компири...

Ако се двоумевте што да зготвите за денешниот ручек, еве една одлична идеја за вас! Со само неколку едноставни намирници може да приготвите многу...

ПРЕСНАЦ: 4 состојки, измешај и печи, ова мајка ми го правеше...

Ова е јадење кое мајка ми често го правеше кога бевме деца, но и денес често го прави кога ќе се собереме целото семејство...

БРЗА ИЗЛЕАНА ПОСНА ПИТА: Едноставна и многу вкусна, за 10 минути...

Оваа пита е една од омилените кои ги правеше баба ми. Во различни краишта различно се нарекува, но тоа најмалку е важно. Ова е...

БРЗА ПИТА СО ПРАЗ: Одлична за појадок, ручек или вечера –...

Првиот рецепт е на почитуваниот Влатко Стојовски. Ако досега не сте го испробале, запишете си го рецептот и следната пригода направете го. Многу вкусна...