Дома Тагови излеана пита

Таг: излеана пита

Традиционална пита која се излева и пече, а подготовката трае 5...

Традиционална пита која се излева и пече, а подготовката трае 5 минути! Вкусна и заситна...Потсетете на овој стар рецепт кој го приготвуваа и нашите...

ТЕНКА СЕЛСКА ПИТА (без месење): Помеѓу двете крцкави кори се крие...

Ако досега не сте ја оробале оваа пита, тогаш влезете в кујна и за час направете ја. Не треба да месите и да киснете...

ИЗМАТИ И ИЗЛЕЈ: Брза пита со тиквички и јогурт, одлична за...

Еве една одлична идеја за вкусно јадење кои многу брзо се приготвува, а уште побрзо се јаде. Кога и да ја направам оваа брза,...

MНОГУ ВКУСНА ПИТА СО КАШКАВАЛ И ЗЕЛЕНЧУК: Ја сечам на помали...

Ова е една многу вкусна и лесна пита со кашкавал и зеленчук која често ја подготвувам. Наместо да вклучувам рерна или да се задржувам...

Брза пита со само една тиквичка, толку е сочна и вкусна...

Оваа пита многу брзо се подготвува, лесна е, а многу вкусна. Рецептот е нов, но има многу слични рецепти за подготовка на пита со...

Направете стапчиња со кашкавал и лук: Без месење, смесата е готова...

Случајно налетав на овој прекрасен рецепт за солени стапчиња кои можат да се послужат како ужина или за вечера. Дечињата особено многу ги обожаваат,...

БАРОН ПИТА: Колку и да направам, никогаш не е доста, од...

Барон питата е една од најомилените брзи излеани пити. Неверојатно е мека и вкусна, па колку и да ниправам никогаш не е доста, секогаш...

Без срам ѝ отидов на сосетката да ја прашам што зготвила:...

Пред некој ден многу убав мирис ми дојде од соседната куќа во која живее мојата стара сосетка која постојано меси и прави најразлични специјалитети....

ПЧЕНКАРНА ПИТА-ПРОЈА: Рецепт кој мора да го пробате, многу брзо и...

Оваа пченкарна пита (проја) е одлична да се јаде послужена како предјадење, со мезе, или пак да се послужи како еден од главните оброци...

ИЗЛИЕНА ПИТА ОД ЈАБОЛКА: Потребни ви се 5 минути за подготовка

За оваа пита од јаболка има повеќе варијанти, во зависност од продуктите кои ги имате во мометот, но и од вашиот вкус. Може да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"