Дома Тагови хроничен запек

Таг: хроничен запек

Вода од ПСИЛИУМ: Најдобриот лек за чистење на цревата, запек, холестерол...

Лушпите од псилиум (Plantago ovata) се познати како природен лаксатив кој ја апсорбира водата во цревата и ја прави столицата многу помека при запек....

Ве мачи хроничен запек и имате чувство како дека ќе пукнете:...

Иако хроничниот запек може да биде последица од болест (органски оштетувања), во повеќе од 90% од случаите е само функционално пореметување. Тоа значи дека...