Дома Тагови хемороиди

Таг: хемороиди

Рецепт со див костен во ракија – употреба за хемороиди

Како едно од најдобрите природни средства за лекување на хемороиди се препорачува мевлем од див костен. Може да се купи готов мевлем, но можете да...

Оригинален рецепт за лек кој лечи неплодност, бактерија во желудник, хемороиди...

Познато е дека смоквите се употребувале пред повеќе од илјада години, но од непознати причини денес се помалку запоставени во исхраната. Сувите смокви се исклучително богати...

Брз лифтинг ефект: крем со чија помош лицето ќе го подмладите...

Постојат два начина за затегнување на лицето –за подолго време и со краткотраен ефект. Со години по ред се користи маслото од црниот дроб на...

Ја брка несреќата од домот и носи благосостојба: секој треба да...

Оваа билка со векови се користи во народната медицина, а многумина ја одгледуваат поради уникатниот и декоративен изглед. Освен што има неверојатни лековити својства, чувар...

Што треба да избегнувате доколку имате хемороиди

Ако имате хемороиди најмалку што сакате е да ви се влоши состојбата. Ние денес ви презентираме работи кои треба да ги избегнувате доколку имате...

Благодарение на вербата, по посетата на Бигорскиот манастир, јас повеќе немам...

На 2 км. од селото Ростуше, дебарско, на надморска височина од 740 метри се издига манастирот Свети Јован Бигорски. Почетоците на неговата изградба, датираат многу...

Чувар куќа, лимон и мед за лекување на хемороиди

Потребни состојки: ​ 1 лимон 300 г листови од чувар куќа 750 г ливадски мед ​ Постапка: ​ Добро измијте го лимонот па ставете го во вода со една лажица сода бикарбона...

Целосно повлекување на хемороидите за 3-4 дена – рецепт од читателка

Овој рецепт ни го испрати нашата читателка Ирена Радевска. Таа вели дека рецептот е испробан и им помогнал на многумина. Подобрување има за 3-4 дена,...

Ве чешаат и крвават? Еве како да ги излекувате хемороидите на...

Хемороидите претставуваат проширени вени на ректумот, сместени во најнискиот дел на правото црево и анусот. Понекогаш доаѓа до нивно отечување, па при празнењето на цревата...

Оваа неверојатна билка ја чисти крвта, ја чисти кожата, бубрезите и...

Димарка (Fumaria officinalis) е едногодишна зељеста билка со стебло високо до 40 см. Листовите се трократно расечени на линеарни делови. Цветовите се со неправилна...