Дома Тагови хемороиди

Таг: хемороиди

ОВА СЕ ГЛАВНИТЕ РАЗЛИКИ помеѓу ХЕМОРОИДИ И РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО:...

Хемороидите се познати како јазли во и околу вашиот ректум. Тоа се отечени вени кои може да се иритираат и да почнат да крвават,...

Сите ги јадат лешниците, а малкумина знаат дека листовите се лек...

Леската расте насекаде, особено на рабовите на шумите, ливадите и пасиштата, како и покрај патиштата како „жива ограда“. Освен лешникот, кој всушност е семето...

ХИРУРГ ОТКРИ ЗОШТО СЕКОЈ ВТОР ЧОВЕК ИМА ХЕМОРОИДИ: „Гаќите и лутата...

Општиот васкуларен хирург д-р Мирољуб Драшковиќ во утринската програма објасни зошто се појавуваат хемороиди и што се тие воопшто, бидејќи постојат низа заблуди поврзани...

Oвој едноставен мевлем ме спаси од маката наречена ХЕМОРОИДИ, па им...

„Oвој едноставен мевлем ме спаси од маката наречена хемороиди, па им го препорачувам на сите, затоа што е проверен рецепт“, вели Нихада Мајсториќ. „Здраво, овој...

Ве боли кога одите во тоалет, па се мачкате со масло...

Проктологот д-р Тихомир Кекез одговори на најчестите прашања во врска со хемороидите, и спомена некои н ајчесто користени народни лекови како што се маста...

ЕСЕНСКИ ЧАЈ ОД ЛЕШНИЦИ: Лек за проширени вени и хемороиди

Во народната медицина чајот од лешниковата лушпа се користи за лекување на уринарни инфекции, стомачни проблеми и хемороиди. Од овој чај се прават и...

Секоја есен собирам диви костени и правам лек кој ме има...

Лековитите својства на дивиот костен потекнуваат од неговиот уникатен хемиски состав. Семето содржи тритерпен сапонини, танини, витамин Ц, витамин К, витамин Б1, кумарински гликозиди,...

Ова е рецептот на Ирена Радевска со кој се спаси од...

Многу одамна нашата читателка Ирена Радевска ни го испрати овој рецепт за читателите на НМД.мк и ни објасни дека со негова помош успеала да...

Ве боли кога одите во тоалет, па се мачкате со маст...

Проктологот д-р Тихомир Кекез одговори на најчестите прашања во врска со хемороидите, и спомена некои н ајчесто користени народни лекови како што се маста...

Лек за хемороиди од компири, толку е ефикасен што се повлекуваат...

Лек за хемороиди од компири, толку е ефикасен што се повлекуваат за неколку дена. Хемороидите сè повеќе претставуваат проблем кај голем број на луѓе,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"