Дома Тагови фета сирење

Таг: фета сирење

НАЈБРЗА ПИТА СО ФЕТА СИРЕЊЕ: Се прави од 3 состојки за...

Ова е најбразата пита што можете да ја приготвите, бидејќи трите состојки едноставно се промешуваат и се формира тесто кое потоа заедно со хартијата...

ЛУБЕНИЦА НА СТРУМИЧКИ НАЧИН: Кога ќе го пробате ова ладно предјадење...

Летото не може да се замисли без убавата, црвена, сочна, мирисна и вкусна лубеница. За разлика од ова освежително овошје, фета сирењето се прави...

Не е добра туку совршена солена торта – многу е вкусна!...

Потребни состојки: 1 пакување кори за розен торта За фил: 500 г фета сирење 150 г софт маргарин 100 г крем сирење 200 г кисела павлака 3 супени лажици ајвар 500 г...