Дома Тагови едноставен рецепт

Таг: едноставен рецепт

МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: Чудо од едно јајце – евтин колач,...

Право чудо, вкусно и убаво, брзо и едноставно за правење. Секојпат кога и да го направам, ме потсетува на детството, бидејчи овој колач редовно...

ПОСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Mе воодушеви со вкусот, двапати го правам едноподруго

Овој колач уште се нарекува и „Посно МЕДЕНО СРЦЕ“ иако во себе не содржи мед, а рецептот го добив од мојата драга пријателка Виолета....

КОКОС КОЛАЧ СО КЕКСИ: Незаборавна комбинација од вкусови, десерт за 15...

Кремасто задоволство со кокос и кекси – за 15 минути е готов, а никој не може да му одолее. Колачот се приготвува толку лесно...

10 колачи со јаболка, мерки на чаша – Старински рецепти со...

I РЕЦЕПТ - Измати и излеј варијанта – Брз колач со јаболка и гриз. Овој брз, старински колач со исклучително добар вкус, можете да го...