Дома Тагови диета

Таг: диета

ДИЕТА СО КИСЕЛО МЛЕКО И МЕД: За 10 дена дава неверојатни...

Киселото млеко во комбинација со медот има способност да ја регулира телесната те-жина. Освен тоа, оваа комбинација има и лековит ефект за целокупното здравје...

ДИЕТАЛНА СУПА: Колку повеќе ја јадам, толку повеќе слабеам – ова...

Можеби сте слушнале за супата од зелка, а можеби многумина од вас и ја испробале, па еве и јас да го споделам моето искуство....

МОЈОТ СОН СЕ ОСТВАРИ: Ги немам вишокот 20 килограми и изгледам...

„За три месеци ос лабев 7 кг без вежбање, само пиев топол чај од варен лимон наутро и навечер!” – искуство од читател кој...

ЛИМОН ВО ГАЗИРАНА ВОДА: Најдобриот напиток за смалување и на најголемите...

Со цел барем делумно да се ослободите од тврдоглавите масни перничиња и да му се дозволи на телото да се прочисти, ова време е...

Дукановата диета од 4 фази засекогаш ми го реши проблемот со...

Диетата Дукан за ефикасно слабеење е плод на 40-годишното работно искуство на нутриционистот Пјер Дукан. Дукан предлага метод за слабеење кој се состои од...

Не верував дека мојот сон некогаш ќе се оствари: ослабев 20...

“За три месеци ослабев 7 кг без вежбање, само пиев топол чај од варен лимон наутро и навечер!” – искуство од читател кој додаде...

Кога треба да јадете ладна, а кога топла храна ако сакате...

Кога се обидуваме да формулираме правилна диета за да се ослободиме од вишокот килограми, пред сè размислуваме за тоа, што и во кои количини...

Д-р Драган Иванов: Доколку сакате да ги намалите килограмите, применете автофагија...

Автофагија е многу позната диета со која многумина се обидуваат да се ослободат од вишокот килограми, додека други се одлучуваат да ја испробаат од...

Диета која препородува и прочистува: Ослабев 20 кг без гладување и...

Кристина од Србија подолго време имала проблем со вишокот килограми. Користела многу диети, но резултатите секогаш биле разочарувачки. По неколку месеци истражување таа направила...

Ако пиете алкална вода секој ден, ќе се ослободите од вишокот...

Поради нездравата храна и навики, повеќето луѓе си го "закиселуваат" организмот, а поради тоа се јавуваат симптоми како замор, главоболка, проблеми со дигестијата и...