Дома Тагови диета

Таг: диета

СИТЕ СЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД ДОМАТНАТА ДИЕТА: За 7 дена се губат...

Диетата со домати е ефикасна за слабеење - можете да изгубите 10 кг за 7 дена, а 3-4 кг за 3 дена. Диетата е...

Со „КРАСТАВИЦА ДИЕТАТА“ можете да слизнете и до 7 КИЛОГРАМИ ЗА...

Слабеењето никогаш не било полесно, започнете го вашето патување кон вита линија со помош на диетата со краставици. Со диетата со краставици можно е...

ВЕЌЕ 6.ДЕН ЌЕ ЗАБЕЛЕЖИТЕ ДЕКА СТЕ ОСЛАБЕЛЕ – ОВА Е НАЈЕФИКАСНАТА...

Работничката диета наводно била осмислена во 1985 година, кога една американска компанија одлучила да ги охрабри и да им помогне на своите работници да...

НАПИТОК СПОРЕД РЕЦЕПТОТ НА ПРОЧУЕНИОТ Д-Р МОЗЛИ: многу брзо ги согорува...

Ако и вие спаѓате во групата која страда од сало на стомакот, тогаш знаете колку е тешко да се намали истото токму од овој...

ДОКТОР ФИЛГУД ТВРДИ ДЕКА САМО ОВА Е ЛЕКОТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Ниедна...

Д-р Филгуд раскажа сè за опасностите од популарните диети кои со воодушевуваање се прифаќаат од луѓето кои имаат проблем со вишок килограми, а ги...

ЈАПОНСКА ДИЕТА ЗА ГОЛЕМИ СТОМАЦИ: „Има нешто тајно во овој јапонски...

Веројатно сте слушнале за оваа попyлаpна јапонска диета која брзо стана позната и кај нас, а ние веќе ги имаме и првите реакции на...

Потребни ви се 2 недели и неколку лимони за да намалите...

Доколку не сте задоволни од својот изглед и сакате да го подобрите своето здравје со намалување на 10 килогpaми, покрај добрата волја, ќе биде...

МИЛАН СЕ ПОФАЛИ: „Овој појадок ми помогна да намалам 45 кг“,...

Милан од Србија, кој неодамна се прослави со големиот подвиг и успеа да ocлабе 45 килогpaми за caмо 6 месеци, честопати за јавноста открива...

Петдневна диета пред Божиќ – Брзо и ефикасно чистење на организмот,...

Понекогаш, колку и да не ни се допаѓа, мораме навистина брзо да ocлабеме и да се ocлободиме од вишокот килогpaми. Но, тоа и не...

Со диетата на Петар Димков за 4 седмици се слабеат дури...

Професорот Петар Димков е лекар, чии совети за здрава исхрана и здрав начин на живеење ги cледат илјадници приврзаници ширум светот. Денес ќе ви...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"