Дома Тагови чоколадни мафини

Таг: чоколадни мафини

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ ЗА 20 МИНУТИ: Не треба ништо да чекате, може...

Чоколадните мафини се брзи колачи кои секој ги сака. Се топат во уста меки, се мирисни и …чоколадни. Може да ги приготвувате во силиконски...

ЧОКОЛАДИ МАФИНИ: Излегуваат меки и сочни, смесата е готова за 5...

Можам да ви потврдам дека ова е еден од најдобрите рецепти за мафини. Постојат многу варијанти за подготовка на мафини, од вегански, до солени...

ЧОКО МАФИНИ: Сочни, мекички и следниот ден, вкусни – ова е...

„Можам да ви кажам дека ова е најдобриот рецепт за чоколадни мафини што некогаш е запишан. Чоколадните мафини ги обожаваме, па трагајќи по најдобриот...

Најдобриот рецепт за чоколадни мафини: вкусни, меки и сочни и следниот...

Можам да ви кажам дека ова е најдобриот рецепт за чоколадни мафини што некогаш е запишан. Чоколадните мафини ги обожаваме, па трагајќи по најдобриот...

Чоколадни мафини за 20 минути готови – слатки, вкусни, неодоливи…

Чоколадните мафини се брзи колачи кои секој ги сака. Се топат во уста меки, се мирисни и ...чоколадни. Може да ги приготвувате во силиконски...

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: сите состојки се мешаат, се полнат калапите и се...

Фото и рецепт: Марија Васиќ Потребни состојки: 2 шолји (200 мл) брашно ¾ шолја шеќер (една шолја, но да не е полна, или помалку, кој како сака) 1...

ФЕНОМЕНАЛНИ СЛАТКИ МАФИНИ

Потребни состојки: 6 белки 200 г мелени ореви 3 лажици какао 1 кесичка желатин Засладувач по желба Постапка: Прво изматете ги белките во цврст снег, па додадете засладувач. Може тоа да биде...