Дома Тагови чоколадни мафини

Таг: чоколадни мафини

ЧОКОЛАДНИ МАФИНИ: сите состојки се мешаат, се полнат калапите и се...

Фото и рецепт: Марија Васиќ Потребни состојки: 2 шолји (200 мл) брашно ¾ шолја шеќер (една шолја, но да не е полна, или помалку, кој како сака) 1...

ФЕНОМЕНАЛНИ СЛАТКИ МАФИНИ

Потребни состојки: 6 белки 200 г мелени ореви 3 лажици какао 1 кесичка желатин Засладувач по желба Постапка: Прво изматете ги белките во цврст снег, па додадете засладувач. Може тоа да биде...