Дома Тагови чоколадни коцки

Таг: чоколадни коцки

СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Совршено кремасти коцки од кокос и чоколадо

СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Совршено кремасти коцки од кокос и чоколадо. Фантастичната комбинација на чоколадо и кокос е она што го прави овој колач...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи и многу вкусни

Чоколадните коцки се едни од омилените десерти кои се јадат во еден залак. Овојпат за вас подготвивме неколку предлози, од кој првиот колач се...

НАЈУБАВИТЕ СЛАВСКИ КОЛАЧИ: Ги направив минатата година и сега ги планирам...

Нема да згрешите ако ги направите овие вкусни коцки. Смесата е многу едноставна, се прави за помалку од 5 минути. Тоа е базата на...

НАЈЕДНОСТАВНИОТ ЧОКОЛАДЕН ДЕСЕРТ: Се прави од 2 состојки, за неколку минути...

Рецепт на Том Филос. Наједноставниот рецепт за сладок десерт кој се приготвува од само две состојки, за само неколку минути, без печење... Како и...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ СО ОРЕВИ: Десерт кој се подготвува за 5 минути,...

Овој десерт е многу поедноставна и побрза варијанта на бајадерата, а има одличен вкус. Штом еднаш ги пробате овие чоколадни коцки, веднаш ќе ви...

ЧОКОЛАДНИ ЛЕШНИК КОЦКИ: Се топат во уста, вкус за вистинско уживање

Колачот едоставно се приготвува, не е комплицаран, но она што го издвојува од другите и го прави посебен, е изборот на состојките. Бисквитот има...

СОЧЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО МЕРКИ НА ЧАША И ЛАЖИЦА

Рецепт и фотографија на Дана Дробњак – Бронхи коцки. Многу вкусен чоколаден колач со освежителен ментол-карамелен вкус кој се добива од “бронхи” бонбоните. Пробајте...

Неодоливо сочни чоко-коцки – Колач кој нема да ве остави рамнодушни...

Фотографија и рецепт на Александра од Брзи Колачи. Неверојатно вкусни и сочни колачи, кои буквално се топат во уста. За сите сладокусци на чоколадните колачи...

Чоколадни коцки – брзи и едноставни, од само 3 состојки

Чоколадни коцки, многу едноставен рецепт, готов за помалку од еден час. Подолу можете да го погледнете видеото за негово приготвување. Потребни состојки: 500 г нутела или...

Чоколадни коцки без јајца: кога ќе сфатите дека ви идат гости...

Потребни состојки: 200 г брашно 2 лажички сода бикарбона 4 лажици какао 4 лажици мелени ореви или лешници 250 мл течен јогурт 100 мл масло 8 лажици шеќер 4 полни лажици џем За...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"