Дома Тагови чоколаден колач со бисквити

Таг: чоколаден колач со бисквити

Колач набрзина, потребни ви се само 10 минути да го подготвите

Супер, брз и едноставен колач. Готов за 10-тина минути. За љубителите на чоколадо – одличен избор! Потребни состојки: 800 мл вода 200 г шеќер 250 г маргарин или...

Многу вкусен колач кој се топи во уста – готов за...

Достојна замена – царица на домашните колачи... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 800 мл вода 5 лажици шеќер 200 г чоколадо за готвење 1 маргарин/путер (250 г) 1 кг бисквити (спорт кекси) ЗА ГЛАЗУРА: 500...

Колач набрзинка, потребни ви се само 10-тина минути за да го...

Супер, брз и едноставен колач. Готов за некои 10-тина минути. За љубителите на чоколадо е одличен избор. Потребни состојки: 800 мл вод 200 г шеќер 1 путер/маргарин (250...