Дома Тагови Чај од коприва

Таг: Чај од коприва

Лиљана Јовиќ Гроздина: Природни лекови за имунитет, никој нема да ви...

Кога времето е променливо и постојат големи температурни разлики, па дури и во летото, сите стануваат подложни на нacтинки и виpycи. За да спречат...

ЛЕКУВАЊЕ СО КОПРИВА: Билка за која се смета дека може да...

За копривата е познато дека: го зајакнува имунитетот; ги cмиpyва симптомите на ревматизам и артритис; помага при менстpyални бoлки и предменстpyална надуеност; го намалува...

ЧАЈ ЗА ПОБРЗ РАСТ НА КОСАТА: Се прави со моќната коприва...

Доколку имате тенка и ретка коса, како и проблем со опаѓање, овој чај за нега на косата може да ви помогне. Станува збор за...

ЗЛАТЕН ЧАЈ: Вистински дар од Бога, го регулира шеќерот, спречува рак,...

„Златниот“ чај лекува алергиски проблеми, респираторни проблеми, анемија, инфекции, спречува рак. Затоа, к онсумирајте го што е можно повеќе, а еве како можете да...

Излечете ја аритмијата по природен пат со овие 5 рецепти, не...

Нашето срце е контролирано од многу импресивен систем. Нормалното отчукување на срцето е од 60 до 100 у дари во минута. Овие бројки може...

Се пие еднаш дневно: ги чисти бубрезите и црниот дроб, лекува...

Копривата, како и чајот од коприва, веќе со години е дел од традиционалната медицина. Младите листови од копривата може да се јадат, а целата...

Сок од коприва и лимон без шеќер за лекување на болни...

Домашен сок од лимон и коприва, вистински благодет за организмот. Овој сок е многу лековит доколку се подготвува без шеќер, конзерванси и адитиви. Но,...

Лек за алергија на полен според билкарот Мартин Најдовски

Алергија е преосетливост на некои супстанции кои ги вдишуваме, доаѓаме во контакт со нив или ги внесуваме преку храна, додека алергиската реакција е одговор...

Чорба од коприва против настинки и вируси – брзо се приготвува,...

Иако има неспецифичен изглед, копривата (Urtica Dioica) е една од најценетите лековити билки, а нејзините најпрепознатливи компоненти кои се користат за лекување на бројни...

Против анемија – 3 билки за зајакнување на имунитетот: чај од...

До анемија доаѓа кога еритроцитите содржат помалку хемоглобин, а поради тоа мозокот, срцето и мускулите добиваат помалку кислород. Затоа анемичните лица чувствуваат ментална и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"