Дома Тагови брза вечера

Таг: брза вечера

Брзи пирошки – вкусни, меки и сунѓерести, идеални за брза вечера...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Вкусни брзи пирошки. Вкусни, меки и сунѓерести, идеални се за брза вечера или појадок за целото семејство....

Денешната вечера од само 4 состојки – ние веднаш ја изедовме...

Едноставен и брз ролат од само четири состојки. Ние речиси целата ја изедовме и тоа онака уште жешка... иако е одлична и уште подобра...

Царска пита како мафини во калапчиња од паштети – одлична идеја,...

Фотографија и рецепт на Даница Данче Стојева. Оваа оригинална идеја на нашата драга членка Данче Стојева е одлична! Рецептот е совршен, добивате мали и вкусни...

Брз, лесен и вкусен појадок, а може и за вечера, за...

Во нашата група НМД рецепти, нашата драга Фемије Сулејмани повторно нè изненади со прекрасен рецепт. Фото и рецепт: Фемије Сулејмани ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 2 јајца 200 мл млеко или...

Совршена пита за ручек или вечера

Многу вкусно, многу едноставно и ефектно. Совршено за ручек или вечера со салата. Потребни состојки: 200 г брашно 100 г путер на собна температура 1 јајце 2 лажици вода 1...

Супер брз појадок или вечера за 15 минути: Пробајте да изедете...

Толку многу се вкусни, што кога ќе почнете да ги јадете – не знаете за доста! Потребни состојки: 500 мл јогурт 1 прашок за печиво 3 јајца брашно по...

За само 15 минути направете многу вкусна вечера – вкусно, лесно,...

За идеална вечера или појадок потребни ви се само 15 минути – превкусно. Нешто брзо, лесно и едноставно за појадок или вечера... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 јајце, 200...

Лесна и вкусна вечера набрзина

Потребни состојки: 250 г остро брашно 120 г путер/маргарин 2 јајца 1 прстофат сол 1,5 лажичка прашок за печиво За фил: 3 јајца 1 китка млад кромид 150 г сечкана шунка 40 г пармезан 1...

Едноставна вечера која е готова за 20 минути

Едноставно, брзо, вкусно... Потребни состојки: 4 варени јајца Шунка, пршута, сланина, бело месо или нешто по ваш избор 2 лажици фета сирење 1 јајце Кашкавал Магдонос, сол, црн пипер За похување: брашно,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"