Дома Тагови брза вечера

Таг: брза вечера

„ПРЖЕНИ“ ЛЕПЧИЊА ОД РЕРНА: Без капка масло, многу лесно, само прелијте...

Ова е наједноставниот рецепт за „пржени“ лепчиња, за сите омилениот појадок. Може да се приготви на два начини, во зависност од тоа во каква...

Една постара госпоѓа ми тврдеше дека се многу добри: солени, полнети...

„Ако некогаш се случи да снемате леб, или е доцна навечер и продавниците не работат, а можеби едноставно не ви се излегува, еве една...

Превкусна вечера, сите ќе сакате да ја пробате: вкусни лазањи приготвени...

Превкусна вечера, сите ќе сакате да ја пробате. Повеќе нема да купувате класични лазањи, овие ќе ги правите постојано бидејќи се неверојатно добри. Почнав...

Кога немам многу време ова е најбрзиот оброк од 3 состојки...

Здраво, јас сум самохрана мајка на две деца и речиси никогаш немам време долго да се задржам во кујната, но секогаш сакам на моите...

БРЗ ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Кога немам време, матам 4 јајца и...

Секогаш кога немам многу време, го приготвувам ова јадење, најчесто за вечера или појадок, но моите дома немаат ништо против и ако го послужам...

БАЛКАНСКИ ПАЛАЧИНКИ – Врв на брзите вечери: Додека се свртиш, готово...

Овој рецепт за брза вечера го нарекуваат „Балкански палачинки“. Иако немаат многу заедничко со класичните палачинки кои ние ги познаваме, сепак некој ги нарекол...

Онколошка диета: хранете се вака за никогаш да не добиете рак

Онколозите советуваат дека не постои рецепт за совршено здравје, но храната може да ни помогне да се чувствуваме подобро и да го намалиме ризикот...

Брза вечера или појадок од стар леб во тава за пржење:...

Рецепт на Драгана Михајловиќ од "Направи сама - Идеја за креативци" - Брза вечера или појадок од стар леб. Направете експресно брза вечера или појадок...

Брза вечера која ги топи килограмите и салото, а истовремено го...

Рецепт на Јелена од каналот "Јеца Свашарица" - Брза вечера за топење на салото. ''Здраво на сите. Денес подготвувам брз и здрав оброк за вас...

Нешто брзо, лесно и многу едноставно за појадок или вечера –...

I РЕЦЕПТ - Нешто брзо, лесно и едноставно за појадок или вечера – за 15 мин е готово! Фотографија и рецепт на Beti Josi...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"