Дома Тагови брза вечера

Таг: брза вечера

Излејте ги јајцата преку зеленчукот и ќе добиете изненадувачко јадење кое...

Денеска подготвив рецепт од тепсија со зеленчук. Целата подготовка ми одзема помалку од половина час за да го направам ова јадење. Исечкајте неколку зеленчуци,...

ПИЦА БЕЗ МЕСЕЊЕ, СО МЕРКИ НА ЧАША: Ова ќе сакате да...

Овој пица-леб се подготвува толку многу брзо, а за вкусот немам зборови. Ќе го направите уште денес кога ќе прочитате колку лесно се припрема....

СОЛЕНИ МАФИНИ ЗА 30 МИНУТИ: Кога имате од сѐ по нешто...

Солените мафини се одлични кога немате многу време на располагање, а потребно е да приготвите вкусен оброк. Ова е рецепт за основно тесто, а...

„Брашното стави го во вода што врие“: Рецептот на баба ми...

Запишете си го овој стар рецепт за уштипци кои излегуваат многу крцкави однадвор. Тестото е меко и однатре се полнети со фил. Ако сакате...

ДОЛГАНВЕСТИ УШТИПЦИ, ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Брзински се подготвуваат, а тестото...

Овие долганвести уштипци се лесни за подготовка и секој може да ги направи, бидејќи тестото не мора да го месите, само соединете ги состојките...

ПОДОБРО И ОД ПРЖЕНИ ЛЕПЧИЊА: Маж ми „полуде“ за ова јадење,...

Ова јадење е повкусно и од пржени лепчиња. Се подготвува за кратко време, одличен оброк за кога немате многу време или сте уморни од...

Eвтино јадење, повкусно и од пица: Децата постојано ме прашуваат кога...

Неодамна го открив овој совршен рецепт од италијанската кујна и се воодушевив од вкусот. Измислената пита-пица, како што ја завикавме по дома е едно...

ДОМАЌИНКИТЕ ГИ ОБОЖАВААТ ПАМУК ПИРОШКИТЕ: Незаменливи се, за појадок, ручек и...

Богатата руcка кујна нуди голем број интересни рецепти, а како највкусни се издвојуваат пирошките, кои се едни од најдобрите. Тајната е во подготовката на...

БЕЗ БРАШНО: За 10 минути и 1 чаша јогурт добивате совршен...

Ако сакате да приготвите брз и вкусен појадок, тогаш овие „палачинки“ се одлична идеја. Не содржат брашно, туку гриз. Гризот се добива со мелење...

„ПРЖЕНИ“ ЛЕПЧИЊА ОД РЕРНА: Без капка масло, многу ласно, само прелијте...

Ова е наједноставниот рецепт за „пржени“ лепчиња, за сите омилениот појадок. Може да се приготв и на два начини, во зависност од тоа во...