Дома Тагови брза торта со бисквити

Таг: брза торта со бисквити

Нескафе торта, лесна, брза, не се пече – од вчера ми...

Оваа лесна торта ние ја обожуваме, а што е најважно, многу лесно се приготвува, не се пече а уште полесно се јаде. Најмалку трипати по...

Меден чоколаден десерт готов за 15 минути

Потребни состојки: 1 литар млеко 200 г густин 1,5 шолја околу 300 г шеќер 5 лажици квалитетно какао во прав 50 г путер 3 лажици мед 1 ванилин шеќер (бурбон) Околу 30...

Без печење и без премногу труд: наједноставната бисквитна торта на светот...

Штом ја изедете првата торта, веднаш ќе посакате да направите и втора! Потребни состојки: 1 литар млеко 3 лажици какао 6 лажици пченкарен скроб (нишесте) 150 г шеќер 100 г...