Дома Тагови брза торта со бисквити

Таг: брза торта со бисквити

Едноставна бисквитна торта која се топи во уста, а ја правеа...

Ова е една од оние торти кои нашите мајки ги правеа за децата родени во 80-тите. Често се приготвуваа некогаш со маргарин или путер,...

Брза еурокрем торта од само четири состојки – гостите никогаш нема...

Плазма кексите во комбинација со еурокрем... многу лесна подоготвка, децата ќе ја обожуваат, ама ни возрасните нема да останат рамнодушни! Потребни состојки: 1 кг шлаг 300 г...

Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура

Многу вкусна, брза и едноставна за приготвување. Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 250 г јафа бисквити или ресани 200 г кекси по ваш избор 100 г петит бисквити малку...

МЕДЕНО СРЦЕ ТОРТА: Со банани, медени срца и чоколадо, брза и...

Фото и рецепт: Палачинка Потребни состојки: 3 пудинг од ванила 600 мл млеко 200 г шеќер 250 г маргарин/путер 200 г бисквити 300 г медени срца 500 г банани 200 мл слатка павлака Чоколадо...

Многу вкусен колач, брзо се приготвува, без печење

Фото и рецепт: Амина Хусиќ Потребни состојки: 700 г бисквити 150 г ореви 180 г шеќер 50 г какао 240 мл вода 150 г путер 50 г чоколадо 10 г кокос за прелив: 150 г...

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова...

За овој колач дознав многу одамна од една пријателка, таа го нарече „мрзлива торта“ и тоа со право, бидејќи се приготвува за само 10-15...

ХИТ ТОРТА од лешник, кокос, бисквити – Сите ми го бараат...

Оваа торта стана апсолутен хит, сите ми го бараа рецептот! Потребни состојки: 1 литар млеко 2 пудинг од ванила 250 г шеќер 3 ванилин шеќер 1 чоколадо за готвење 200 г...

За овој брз колач не ви е потребна умешност, туку само...

Најдобрата торта што сум ја пробала! Веднаш ја направив и сите што ја пробаа беа воодушевени од оваа торта без печење. Потребни состојки: 24 бисквити (петит-бер) 4...

Брза овошна торта од три состојки

Се користи калап 28 или 26. Главните состојки за оваа торта се бисквити, овошен јогурт и овошје по вкус. Останатите состојки се по желба. Потребни состојки: 700...

Торта без готвење и печење со бисквити, готова за 10 минути

Кремаста, вкусна.... брза и едноставна. Потребни состојки: 3 шлаг креми од чоколадо 500 мл чоколадно млеко 100 мл млеко 200 г путер / маргарин 100 г чоколадо за готвење 2 жолчки 100...