Дома Тагови брза салата за 10 минути

Таг: брза салата за 10 минути

Oваа салата ја нема ни во етно рестораните, кремаста и многу...

Топло ја препорачувам оваа салата, кога ќе ја пробате ќе се уверите колку е добра. Освежителна и со малку киселкаст вкус кој дава посебна...

СВЕЧЕНА САЛАТА СО ЗЕЛКА И ПИЛЕШКО: Со помалку од 250 денари,...

Празниците се ближат и време е да размислите како ќе изгледа вашата празнична трпеза. Она што сигурно ќе го има на трпезата се печено...

КРАЛИЦА НА СЕКОЈА ТРПЕЗА: препознатлива е по вкусот на туната, мајонезот...

Вкусна салата која може да ја послужувате во сите прилики, за родендени, мрсни слави или некоја друга пригода. Излегува навистина обилна и сите ми...

Декоративна и вкусна салата со тестенини и уште неколку состојки, вкус...

Вкусна, слоевита и многу лесна за подготовка салата од тестенини и уште неколку состојки. Од лесно достапни состојки кои често ги имаме во нашиот...

ХИТ САЛАТА: Готова за 10 минути, а вкусот на летото останува...

Летна салата која може да ја јадете и преку зима. Вкусот е феноменален, а постапката е многу едноставна. Ова е рецепт кој ќе го...