Дома Тагови брз колач со џем

Таг: брз колач со џем

ПОСНО, БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: Неодолив старински колач – нема кој...

Меденото срце е од оние старински, миризливи и сочни колачи кои никого не оставаат рамнодушен. Се прави многу брзо, лесно и од евтини намирници...

Со причина го нарекуваат најкремастиот колач – бабин рецепт за колач...

Овој рецепт е многу стар и баба ми редовно го подготвуваше во јануари, не знам зошто посебно тогаш, но таква беше традицијата во нашата...

Ова е колач за секој ден – без јајца, само малку...

Ако сакате да јадете нешто благо и вкусно, без да чувствувате грижа на совест, тогаш овој сочен колач е за вас. Се прави од...

КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Колач за здравје, среќа и добробит во семејството,...

Овој вкусен колач со џем и без јајца е готов за кратко време. Кога ви се јаде нешто вкусно, кремасто, а немате јајца во...

Ретко кој ги прави, како деца ги јадевме со раце и...

Ако се сеќавате како бабите не пречекуваа со превкусни колачи со џем, сигурно знаете какво задоволство ни правеше тоа на дyшата. Трпезата располагаше со...

ПОДОБАР КОЛАЧ НЕ ПОСТОИ: ред тесто, па ред џем, па се...

Кога еднаш ќе го пробате, повеќе никогаш нема да направите друг колач. Јас го правам во секое време кога ќе ми се пријаде нешто...

ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: за само 60 денари добивате...

Со овој колач ослабев додека бев на диета. На вкус не се забележува дека нема млеко и јајца, ќе мислите е направен по сите...

КОЛАЧ МЕДЕНО СРЦЕ СО МЕРКИ НА ЧАША, еден од најстарите и...

КОЛАЧ МЕДЕНО СРЦЕ СО МЕРКИ НА ЧАША, еден од најстарите и најсочните колачи. Овој колач сличен на чоколадниот колач е еден од најмеките и...

Ова е еден од оние колачи кои се прават набрзина… А...

Брз и вкусен колач. Потребни состојки: 1 јајце, 5 лажици шеќер (100 г), 2 лажици квалитетно какао (25 г), 3 лажици пченични ‘ркулци (30 г) или наместо нив, мелени...