Дома Тагови брз и лесен ручек

Таг: брз и лесен ручек

Маж ми се вљуби во највкусниот оброк: Сега 3 пати неделно...

„Без претерување, ова јадење е толку вкусно и толку лесно и што е најважно, има за целото семејство. Рецептот го зедов од хотелскиот ресторан...

Сите мои пријателки знаат да похуваат тиквички, но постојано го бараат...

Тиквичките се одличен брз ручек кога сакате да подготвите нешто вкусно, а сепак да не потрошите многу време во кујната. Може да ги подготвувате...

Eвтино јадење, повкусно и од пица: Децата постојано ме прашуваат кога...

Неодамна го открив овој совршен рецепт од италијанската кујна и се воодушевив од вкусот. Измислената пита-пица, како што ја завикавме по дома е едно...

Од овие ќофтиња стомакот ми е рамен, повкусни не сме пробале,...

Во последно време, сѐ попопуларни стануваат ќофтињата кои не содржат месо и се прават од различни зеленчуци, кашкавал, јајца итн... Овие ќофтиња се многу...

Печен ослич: Мајка ми и свекрва ми го печат врз ситно...

После овој рецепт, повеќе нема да ја пржите рибата и нема да си ја валкате кујната, ниту ќе ви замирисува. Осличот излегува сочен, мек...

САМО 3 СОСТОЈКИ: Ручек за милина, го правам овој рецепт со...

Ова е најбрзата пита што можете да ја приготвите за ручек или вечера. Многу е заситна, со сигурност ќе ве најаде и вас и...

КАСЕРОЛ ПИТА – Маж ми го обожава ова јадење, измешајте сѐ...

Комбинацијата од сирење, јајца и зеленчук е совршена за едноставен и вкусен ручек за целото семејство. Ова јадење се прави од намирници што повеќето...

ЌОФТЕНЦА ВО ОРИЗ: Децата најмногу го сакаат ова јадења, на крај...

Ова е една одлична идеја за ручек која ни ја претстави Бојана, па доколку се прашувавте што следно да приготвите, не пропуштајте го нејзиниот...

„Не сме јаделе повкусен ручек досега, сите побаравме репете“ – Вкусно...

„Бевме на гости кога за првпат го пробавме ова јадење. Толку многу ни се допадна, што сите побаравме уште по една порција. Кога ја...

Пита-пица лепче од 4 состојки: без месење, ова е највкусното крцкаво...

Многу потсетува на пица, но го нареков „вкусно крцкаво лепче“ бидејќи се пече на 200 степени, а пицата се пече над 400 степени. Ова...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"