Дома Тагови болки во зглобови

Таг: болки во зглобови

Д-Р МАРИО ГО ОТКРИ ОНА ШТО МАЛКУМИНА ГО ЗНААТ: Како јајцата...

Артритисот е оштетување на зглобовите предизвикано од воспалителни процеси. Ова е прилично честа пaтoлoгиja, а главниот симптом е силна б олка. Правилно изготвената диета...

КОСКИТЕ НЕ ЈА САКААТ ОВАА ХРАНА: Ако ја јадете – болката...

Артритисот е оштетување на зглобовите предизвикано од воспалителни процеси. Ова е прилично честа пaтoлoгиja, а главниот симптом е силна б олка. Правилно изготвената диета...

ГРСТ ЛИПА ГО ИСФРЛА ВИШОКОТ СОЛ ОД ТЕЛОТО ЗА 4 ДЕНА...

Сите го користат чајот од липа за симнување на високата температура, а малкумина знаат дека оваа билка има неверојатна способност за исфрлање на вишокот...

ЕСЕНСКИ ЛЕК ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Секоја куќа треба да го има

Дивите костени може да се најдат насекаде, наесен: во паркот, градините, училишните дворови, па дури некогаш и пред вашиот дом. Тие наликуваат на мазни,...

КАЈ СЛЕДНИТЕ БОЛЕСТИ НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВААТ ДОМАТИ: Можат да ја влошат...

Сочниот, освежувачки домат полн со ликопен го сакаат речиси сите и се смета за безбедна и многу здрава намирница, но доматот всушност може да...

ЦРВЕН ПИПЕР И МАСЛИНОВО МАСЛО: Проверен и многу ефикасен рецепт за...

Многу ефикасен природен лек за артритис… Зглобовите ја прават врската помеѓу коските. Тие даваат поддршка и овозможуваат движење. Секое ош.тетување на зглобовите предизвикува многу...

Ја извлекува болеста од телото, а се прави од три состојки:...

Германско-американскиот „татко“ на сировата исхрана и автор на книгата „Живеење без болести“, Ернст Гинтер еднаш објави интересен рецепт за третман на артритис, гихт, ишијас,...

За два дена ги намалува болките во коленото, коските и мускулите

I РЕЦЕПТ / НАЧИН НА КОРИСТЕЊЕ Чили пиперката или лутата пиперка во комбинација со маслиново масло е многу моќен природен лек против б олки во...

Природен лек за болки во зглобовите и колената: Мајка ми веќе...

‘Ркулците од компири не се јадат и обично се отстрануваат, а доколку тие многу пораснале, компирите веќе не се употребливи и истите ги фрламе....

Приказната на Сара ми помогна да си го најдам лекот за...

Болките во зглобови може да бидат многу непријатни и болни при обавувањето на домашните обврски. Кај некои луѓе, оваа болка се јавува после долг,...