Дома Тагови бело грозје

Таг: бело грозје

Диета со грозје: За 7 дена се слабеат 3 кг без...

Еден филџан од ова овошје има само 104 калории, па се препорачува и за оние кои сакаат да ослабат. Со напомена единствено да внимаваат дијабетичарите,...

Слатко од грозје – превкусно (кило на кило)

Нема кој не ужива во него. Потребни состојки: 1 кг бело грозје без семки 1 кг шеќер 1 поголем лимон 1 стапче ванила Постапка: Сварете го сирпот од шеќер кој треба...