Дома Тагови банана

Таг: банана

Една чаша од овој напиток – ќе спиете како бебе и...

Фрлете ги таблетите за спиење и смирување: Една чаша од овој напиток и ќе спиете како бебе! Доколку не можете да склопите очи и да...

‘Рскавицата и тетивите во левото колено ми беа уништени, а овој...

Болките во коските и зглобовите може да бидат неподносливи. Поради безброј фактори ншите коски стануваат кршливи и ја губат еластичноста. Поради тоа, мора навремено...

Банана коцки: Едноставен десерт во кој сите ќе уживаат

Потребни состојки за бисквит: 4 јајца 4 лажици брашно 3 лажици шеќер 1 прашок за печиво 2 лажици какао 3 лажици масло За крем: 2 пудинзи од ванила 600 мл млеко 10 лажици шеќер 10...

Ова е најлошата намирница која можете да ја изедете за појадок,...

Нутриционистите се сложни во едно – најлошата намирница која можете да ја одберете за појадок се бананите! Признајте дека токму тие честопати се вашиот...

Уживајте во пудингот од лешник, авокадо, банана и какао – преполн...

Потребни состојки: 1 поголемо авокадо (или 2 помали) 1 поголема банана (или 2 помали) 100 г мелени лешници (може и ореви) 2 мали лажички какао 1 лажица кокосово масло 1...

Запишете го овој лек против кашлица: Сварете банана и уште 2...

Лековитата крема од банани е одлично природно средство против кашлицата, чија ефикасност е проверена и во лекувањето на упорната кашлица и бронхитис. Особено е делотворна...

Го знаете ли овој неверојатен “трики” напиток со банана, со кој...

Според последните истражувања, 40% од луѓеto во САД страдаат од дебелина. Со цел да се профитира, прехранбената индустрија произведува препарати за слабеење, кои честопати...

Помоќно од таблета – варена банана со цимет

ВАРЕНА БАНАНА И ЦИМЕТ – помоќно од таблета, еве зошто треба секогаш да ги имате при рака Дали често имате немирни, непроспиени ноќи? Наутро се...

Фрлете ги веднаш таблетите за спиење – со овој напиток веднаш...

Многумина од нас имаат проблем со спиењето и тоа предизвикува различни непријатни последици. Не можете да спиете, уморни сте и без енергија... ​ Веројатно тогаш посегнувате...

Испукани пети – 4 домашни лекови кои можете да ги направите...

Испуканите пети се еден од честите проблеми со кои се среќаваат голем број луѓе. Покрај тоа што изгледаат грдо и непривлечно, испуканите пети можат...