Дома Тагови 20 минути

Таг: 20 минути

БАЈАДЕРА ТОРТА не се пече, многу брзо се прави, готова е...

Вкусна и кремаста торта која многу брзо се приготвува, за љубителите на освежителни торти! Потребни состојки: 310 г мелени бисквити 375 путер/маргарин 390 г шеќер во прав 1 чоколадо...