Дома Тагови 10 минути

Таг: 10 минути

Мека погача – за приготвување одвојте цели 10 минути, а вкусот...

Многу едноставно се приготвува, а добивате превкусна погача. Може да ја направите за вечера со чаша јогурт или кисело млеко. Потребни состојки: 3 јајца, 200 мл кисело...

Мека погача…за приготвување одвојте само 10 минути а вкусот е феноменален!

Многу едноставно се приготвува, а многу е вкусна. Одлична е за вечера со шолја јогурт или кисело млеко. Потребни состојки: 3 јајца 200 мл кисело млеко 1 прашок...

Обланди готови за 10 минути: по стар рецепт од баба ми

Овие обланди се совршени и понекогаш ги правам наместо палачинки зошто, затоа што брзо се приготвуваат, излегува многу и сите ги сакаат. Потребни состојки: околу 30...

ТОРТА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТ – се прави од 4 состојки за 10...

Потребни состојки: 120 г црно чоколадо 120 г шеќер 120 г путер 220 г бисквити За подмачкување: ½ лажица путер За глазура: 220 г црно чоколадо За украсување: 20 г чоколадо и малку мелени...

САЛАМА ОД КОКОС ЗА 10 МИНУТИ

Потребни состојки: 150 г бисквити 150 г кокос 50 г путер 200 г шеќер 100 мл млеко Глазура: 120 г чоколадо за готвење 50 г путер 2 лажици масло Постапка: 1.Бисквитите смелете ги. 2.Додадете ги останатите...

Превкусен колач со банани готов за 10 минути

Потребни состојки: 300 г бисквити 3 пудинзи од ванила 9 лажици шеќер 1 литар млеко 200 г путер/маргарин 1 ванилин шеќер 4 лажици кисела павлака 4-5 банани 200 мл слатка павлака Постапка: Издвојте малку од...

Баунти чоколтца – готови се за помалку од 10 минути!

Потребни состојки: 200 мл слатка павлака (или кондензирано млеко 150 г кокос 400 г шеќер во прав 400 г чоколадо (млечно или со поголем % какао) Постапка: 1.Во еден сад...

Брз, здрав и вкусен ручек за 10 мин: похуван црн домат...

За многу кратко време ќе приготвите многу вкусен, хранлив и здрав оброк. Еве како... Потребни состојки: 1 голем црн домат, исечен на ленти како шницли ½ филџан...

Најбрзиот вкусен обланди кој се приготвува за 10 минути

Овој прекрасен десерт ќе го направите за само 10 минути! Освен обланди ќе ви бидат потребни и следниве состојки: 500 мл млеко, 500 г шеќер, 4 лажици...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"