Многу едноставно се приготвува, а многу е вкусна. Одлична е за вечера со шолја јогурт или кисело млеко.

Потребни состојки:

3 јајца

200 мл кисело млеко

1 прашок за печиво

150 мл млеко

300 г рендан кашкавал

250 г брашно

сол

Постапка:

Сите состојки измешајте ги, излејте во намастен плех и печете околу 25 минути на температура од 200 степени.