Мека погача…за приготвување одвојте само 10 минути а вкусот е феноменален!

Многу едноставно се приготвува, а многу е вкусна. Одлична е за вечера со шолја јогурт или кисело млеко.

Потребни состојки:

3 јајца

200 мл кисело млеко

1 прашок за печиво

150 мл млеко

300 г рендан кашкавал

250 г брашно

сол

Постапка:

Сите состојки измешајте ги, излејте во намастен плех и печете околу 25 минути на температура од 200 степени.

Претходна статијаМоите шубари со мелени бисквити готови се за 10 минути!
Следна статијаСите што ја пробаа питата “паднаа во несвест” од што е убава, па морам пак да ја направам