Потребни состојки:

1 пакување готови кори

3 јајца

1 сув квасец

2 шолји топло млеко

2 шолји топла вода

1 ½ – 2 шолји масло

по желба сирење, спанаќ, месо… за фил

Се пече на 150 степени 10-тина минути, а потоа на посилно на 180 степени се пече додека убаво да зарумени. Постапката погледнете ја во видео рецептот: