Ова е фантастично предјадење кое се приготвува додека да трепнеш. Ароматично предјадење кое можете да го приготвите за само 5 минути.

Потребни состојки:

8 јајца
200 г сирење
5 лажици мајонез
4 чешниња лук

Постапка:

Јајцата тврдо сварете ги и излупете ги. Потоа изрендајте ги.

Додадете дробено сирење и четири изрендани или ситно исечкани чешниња лук.

Потоа додадете пет лажици мајонез и убаво промешајте за да се изедначи смесата.

Од смесата формирајте топки и декорирајте ги со лист од магдонос.

Целата постапка можете да ја погледнете во видеото: