Еве како да ги приготвите тиквичките на најдобриот можен начин

Потребни состојки:

1 кг тиквички

300 г моцарела

100 г пармезан

Босилек

Сол

2 лажици маслиново масло

За бешамел:

50 г путер

3-4 лажици брашно

500-600 мл млеко

Сол

Мускантно оревче

2 лажици пармезан

Постапка:

Постапката погледнете ја на видеото:

Претходна статијаДали знаете зошто жените во Кина редовно ја парат вагината
Следна статијаПобедете ги цистите на дојка навремено на природен и безболен начин