Рецепт за палачинки стар повеќе од 30 години!
Време е да го научите вистинскиот рецепт за највкусни палачинки. Рецептот е стар повеќе од 30 години и со него палачинките не се меки, ниту тврди – туку се баш таман! За супер палачинки ви е потребно:   250г брашно 1 / 2л млеко 1 / 4 л минерална вода 3 јајца 2 лажици масло прстофат сол. Ништо не додавајте, ништо не одземајте!!! Најдобриот совет:   Откако ќе ја подготвите смесата оставете ...
Овој домашен пијалак моментално ги чисти бубрезите!
Бубрезите се едни од најважните органи кои го прочистуваат нашето тело. Благодарение на нив се елиминираат сите токсини и вишокот сол од организмот.  Сепак,  потребно е нивно периодично чистење за да можат непречено и подобро да функционираат.   Со текот на времето, солите и токсините се акумулираат во бубрезите, како и песок и камења. Затоа, потребно е редовно да се отстрануваат со цел да се избегне оштетување на бубрезите. Земете малку свеж магдонос па исечкајте го крупно, ставете го во сад и прелијте го со вода (доволно за да се покријат листовите).  Ставете го ...
Овој здрав сируп се пие навечер, а неговото второ име е ТОПАЧ НА МАСТИ!
Сон на секоја жена е тенка и витка фигура. За среќа постојат неколку трикови со кои можете да се ослободите од вишокот килограми, на природен начин.  Станува збор за напиток кој се приготвува многу лесно а се состои од неколку состојки кои веќе ги имате во кујната. Циметот има моќ да го намали лошиот холестерол, ја подобрува циркулацијата и протокот на крв, ...
ПИЈТЕ ГО ПРЕВЕНТИВНО: Овој напиток содржи состојка која е моќен борец против канцерогените клетки!
Репката е зеленчук од суштинско значење за вашиот организам и затоа треба да се има во домот во секое време. Овој зеленчук е богат со витални минерали, како што се; железо, калиум, фосфор, натриум, цинк, магнезиум и калциум.  Таа, исто така има витамини како Ц и Б комплекс, вклучувајќи витамин Б1, Б2 и Б6. Репката е богата и со растворливи влакна, фолна киселина ...
Знаци кои предупредуваат дека ТАМУ ДОЛУ нешто не е во ред - зошто се јавува непријатен мирис...
  Вагинален јадеж, пецкање, непријатност при сексуален однос, бело прање, црвенило... Сите овие симптоми укажуваат на проблем и најверојатна бактериска инфекција во вашата вагина. Можеби најсилен индикатор за нездрава состојба на вагината и можно присустви на бактериска инфекција е непријатниот мирис, токму на оваа состојба ќе се задржиме во овој текст! Припаѓате ли во онаа група жени кои без разлика на почитувањето на интимната хигиена, ...
ЗА СИТЕ кои сакаат брзо да ослабат - феноменален рецепт!
Оризот е лесно доспна намирница и често се комбинира со друга храна. Секогаш можете да го ставите оризот како прилог, без разлика дали уживате во кинеска, италијанска или друга вкусна кујна. Треба да знаете дека во една чаша ориз има 240 калории кои доаѓаат претежно од скробот, кој подоцна при дигестијата се претвора во шеќер, а на крајот, вишокот кој нема ...
ЖЕНСКА ТАБЕЛА: Еве колку килограми треба да имате според вашата висина, тежина и градба!
ИДЕАЛНА ТЕЖИНА е тежина која што е оптимална за вашето добро здравје. Ако си се допаѓате себеси со таа тежина и добро се чувствувате – тоа е одлично. Трендот за слабеење веќе се става под знак прашалник, па луѓето се сомневаат во неговата исправност – која е нивната нормална тежина и дали со таа тежина се задоволни. Постојат различни табели за односот на висината ...
Прашање до Експерти
loading...
Index was outside the bounds of the array.
Index was outside the bounds of the array.
ПРЕПОРАЧУВА
Бесплатни
совети и факти
направена според
крвната група

Facebook