Дома Тагови жена

Таг: жена

Д-р Зоран предизвика бурни реакции: Не можете да лудувате до 35.година,...

Доктор Зоран Миливојевиќ предизвика вистинска бура на социјалните мрежи поради ставот за девојките кои чекаат идеален партнер за брак. Неговата приказна за факторите кои влијаат...

Инфекции на уринарен тракт – третман

Д маноза за третман на уринарни инфекции Инфекциите на уринарниот тракт (UTIs) се вториот најчест тип на инфекција, одговорни за повеќе од осум милиони луѓе...

Третман на уринарни инфекции при бременост

Асимптоматската бактериурија е состојба при која има присуството на бактерии во урината. Тоа е состојба во која уринската култура открива значителен пораст на патогени,...

3 напитоци за регулирање на хормоните кои жените треба да ги...

Кога размислувате за хормонско здравје, што прво ви паѓа на ум? Таблети? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства. Темата за урамнотежено хормонско здравје...

Пиев антибеби пилули, а не знаев дека сум неплодна. Ова се...

Неплодноста е поим за кој се одбегнува да се говори во секојдневната комуникација, бидејќи нема жена која не стравува дека токму неа тоа ќе...

Како изгледа да бидеш бремена во Данска

Данска е една од најповолните европски земји кога се работи за бременост, и воопшто – создавање на семејство. Данскиот државен систем прави што сé...

И за мажи и за жени, лекува импотенција а жените полесно...

Благодарение на моќното хормонално дејство, шатавари ги подмладува женските репродуктивни органи, ја зголемува лактацијата и помага кај импотенција. Шатавари (lat. Asparagus racemosus) е билка ползачка,...

Жени постари од 40 години, подмачкајте ги зглобовите како превенција од...

Овој рецепт навистина е чудо! Како да се ослободите од болките во грбот, вратот, зглобовите и нозете за 7 дена? За овој рецепт долго се...

Кога гинекологот ми детектираше циста, го пиев ОВА и за 4...

Цистите на јајници се здравствен проблем со кој голем број жени се соочуваат. Низ целиот свет, илјадници жени се соочуваат со овие цисти, особено...

Трик – како цвеќињата кои ќе ви ги подарат да ви...

Кога ќе ги купиме цвеќињата директно од цвеќара, тие секогаш се бујни, расцветани прекрасни... Но, по некој период, цветот ќе им опадне и долго време...