Дома Тагови жена

Таг: жена

Имате нередовен циклус? Еве како на природен начин да го регулирате

Повеќето жени во одреден период од животот се соочуваат со проблеми поради нередовниот циклус. Понекогаш, причината може да биде од стрес, но во секој случај,...

Овие знаци на лицето покажуваат каков му е половиот орган

Според таоистичката теорија, лицето открива сè. Ако ги знаете техниките за анализа на лицето, можете да ја откриете целосната личност на некој човек со...

Наутро сум слаба а навечер дебела – еве која е причината

Д.А. објавила свои фотографии за сајтот popsugar.com со цел да ги едуцира сите девојки кои се грижат за твоето тело. Таа однапред се извинува за...

Валкани тајни: Еве што ви прават фризерките зад грб

Ако сте една од оние жени кои не им оставаат бакшиш на фризерите, добро размилете повторно за тоа. Секако, ова што ќе го прочитате подолу...

За бракот и семејниот живот: Сите жени не се Благослов за...

Смислата на бракот е во причинувањето на радост. Се подразбира дека брачниот живот е најсреќен, најпотполн и најбогат. Тоа е совршена Божествена установа. Божествената...

Србин – изумител на брусхалтер кој за 7 дена ги зголемува...

Првите резултати се забележуваат после 7 дена носење. Досега незадоволните жени со величината на своите гради мораа да одат “под нож” ако сакаа да ги...

Исповед на еден гинеколог: Еве што си мислам додека ја гледам...

Не можете ни да си замислите што докторот гледа додека ве прегледува таму долу... Секоја жена кога оди на гинеколошки преглед барем еднаш си помислува...

Жените имаат зголемен апетит пред циклус и се дебелат – еве...

Студијата објавена во списанието Annals of Endocrinology укажува на она што е веќе општо познато, наведувајќи дека пред менструалниот циклус, жените имаат зголемена потреба...

Рано ви се приспива? Тоа е предупредувачки знак

Ако рано навечер си легнувате во кревет, тоа би можело да биде предупредувачки знак дека имате проблеми со срцето, предупредуваат лекарите. ​ Имено, експертите кои се...

Еве која долна облека е опасна по вашето здравје

Повеќето гинеколози не препорачуваат носење на танги бидејќи станува збор за тенко парче долна облека која често се изместува и трие, а поради тоа...