Дома Тагови желе бонбони

Таг: желе бонбони

ОД 3 СОСТОЈКИ НАПРАВЕТЕ ЦЕЛА КУТИЈА ЖЕЛЕ БОНБОНИ: Десерт кој истовремено...

Желатинот е производ кој се добива од коски, ‘рскавица и тетиви кој содржи колаген, најважната белковина во човековиот организам, значајна за состојбата на кожата,...

БРЗА ВКУСНА ТОРТА: кога многу ми се јаде благо, ја правам...

Оваа торта мора да се комбинира со кафе бидејќи тоа е вистинско yживање за нас домаќинките кои по цел ден переме, чистиме, готвиме... На...

АМБАСАДОР КОЛАЧ – старински рецепт со крем и сечкани желе...

Фото и рецепт: Едина Пшорн Потребни состојки: 4 јајца 3 лажици шеќер 3 лажици остро брашно ½ прашок за печиво + по 1 лажица какао во двете кори, третата останува...

Брза бисквитна торта: наместо желе бонбони може и крем банани –...

Многу вкусна торта што се топи во уста! Потребни состојки: 600 г мелени бисквити 250 г путер / маргарин 300 г желе бонбони 200 мл сок или млеко +-,...

КОКОС ТРИАГОЛНИЦИ – колач за 15 минути

Едноставни, брзи, декоративни триаголници кои мене многу ми се драги бидејќи за нив не мора да се вклучува рерна. Потребни состојки: 50 мл вода 150 г шеќер 100...

Посен ролат со банани и бисквити, лесно се прави за само...

Многу вкусен ролат, лесен и едноставен. Потребни состојки: 350 мл вода 150 г маргарин 50 г чоколадо 4 лажици какао 100 г суво грозје 2 лажици рум 100 г желе бонбони 450 г...

Ова е десертот кој ги восхити моите гости – мислеа дека...

Потребни состојки: 500 г мелени бисквити 20 корнети за сладолед 200 г чоколадо за готвење 150 г желе бонбони 1 путер/маргарин 250 г шеќер во прав 150 г пржени лешници 2 лажици...