Едноставни, брзи, декоративни триаголници кои мене многу ми се драги бидејќи за нив не мора да се вклучува рерна.

Потребни состојки:

50 мл вода

150 г шеќер

100 г путер

200 г млеко во прав

50 г кокос

100 г желе бонбони

Постапка:

Во еден сад растопете го путерот, шеќерот и водата, па додадете млеко во прав, кокос и сечкани желе бонбони.

Смесата истурете ја во калап со облик по ваша желба, јас направив триаголници.